Pokročilý

Chcete potápět hlouběji? Naučíme vás techniky se kterými se dostanete do 26 metrů. Po absolvování kurzu budete schopni sestavit si vlastní tréninkový plán, naučíte se jak zlepšovat vaše dovednosti a budete schopni poradit začátečníkům. Pro ostatní freedivery se stanete spolehlivým partnerem. Značná část kurzu je věnována technikám vyrovnávání tlaku a jejich tréninku v bazénu i na otevřené vodě. Méně teorie a mnohem více praxe – proto probíhá většina kurzu na otevřené vodě. Abyste si zažili správné návyky, instruktoři s vámi budou individuálně a opakovaně trénovat a cvičit, dokud nezískáte pod vodou potřebnou sebejistotu. I proto je délka kurzu 4,5 dne.

DSC_0374 119_result                                       20090911Gabrelbintlittlebluehole008-2b_result

Po skončení kurzu budete umět zadržet dech na více než tři minuty a potápět se komfortně do 26-30 metrů.

Kurz obsahuje:

 • 4 teoretické lekce doplněné promítáním
 • 5 dýchacích a protahovacích lekcí na suchu, kde si procvičíte teoretické znalosti
 • 1 lekce pokročilého tréninku vyrovnávání středního ucha
 • 2 lekce v bazénu, během kterých se mimo jiné naučíte jak si připravit vlastní trénink
 • 6 lekcí potápění na otevřené vodě

 

PÁTEK: 17:00 – 19:30

Teorie: Plíce jako základní orgán freedivera. Jak zlepšit jejich fungování a proč. Rozebereme jednotlivé části potápěčského reflexu savců a jejich vlivu na ponor. Teoreticky probereme nejdůležitější tréninkové metody.

Dechová lekce: Pokročilé techniky strečinku bránice a hrudníku. Instruktor předvede a následně vás individuálně vede krok za krokem. Pod dohledem instruktora si vyzkoušíte tréninkové metody, které jste se dozvěděli v teorii.

SOBOTA: 9:00 – 11:00

Dechová lekce: Procvičení dechových a strečinkových technik. Zpětná vazba od instruktora. Relaxační příprava na pokus o maximální zádrž. Pod dohledem instruktora si sami nachystáte plán, jak se připravit na maximální výkon v zádrži dechu – STA. A taky ho provedete 🙂

Lekce ve vodě: Zoopakujete si vše co si pamatujete z prvního kurzu – jak dýchat před a po ponoru, jaké jsou základy bezpečnosti. Nově se naučíte jak správně koučovat toho kdo se chystá na výkon a jak ho během pokusu udržet maximálně relaxovaného.

SOBOTA: 12:00 – 16:30

Lekce ve vodě: Dynamika pod vodou. Vyzkoušíte různé typy ploutví, včetně monoploutve. Jak se správně pohybovat, jak trénovat, jak se pod vodou vyvážit, abyste na jeden nádech doplavali co nejdále. A samozřejmě bezpečnost. Důležitou částí tohoto bloku je procvičování zanoření, dokud si studenti tuto činnost nezautomatizují.

Teorie: Vyrovnávání. Probereme do detailů nejdůležitější část freedivingu – jak vyrovnat uši, když se potápíme. Pomocí výukových panelů a videií se podíváme detailně na to co se děje se vzduchem v našich dutinách a uších. A jak dostat vzduch tam kam potřebujeme.

Dechová lekce: Teorie je sice základ, ale bez toho abyste cítili co vaše tělo během vyrovnávání dělá je to málo. Proto budeme na suchu cvičit pomocí jednoduchých i složitějších technik jak vyrovnat uši. Hlavně trpělivě a individuálně.

NEDĚLE: 8:00 – 16:30

2 lekce na otevřené vodě: Postupnými kroky si na otevřené vodě procvičíte to co jste se naučili v bazénu a svoje znalosti spojíte v jeden celek. Při každém ponoru vás doprovází instruktor a po vynoření vám dává zpětnou vazbu a koriguje váš výkon. Individuální přístup je samozřejmostí. Správné dýchání, zanoření, relaxovaný pohyb pod vodou, efektivní vyrovnávání a návrat nad hladinou jsou hlavní dovednosti, které si odnesete. V těchto dvou lekcích se zaměříme hlavně na to, aby jste zatím dosažené schopnosti začali používat automaticky a bez stresu.

SOBOTA A NEDĚLE: 8:00 – 15:00

4 lekce na otevřené vodě: Tento blok je koncipován jako tréninkový kemp s intenzivní výukou. Dva dny potápění včetně ubytování, které je už v ceně kurzu. Smyslem je abyste měli dostatek klidu a času na vyzkoušení a trénování nabitých znalostí a instruktor dostatek času na zpětnou vazbu. Naučíte se jak připravit bójku a lano. Jak správně vybrat místo pro potápění a jak se vzájemně koučovat. A samozřejmě příprava a provedení maximálního ponoru do 30ti metrů. Večerní promítání, povídání a testy jsou zajímavým zpestřením.

 

 • Cena kurzu

  6.200,- Kč

  • Délka kurzu: 5 dnů
  • V ceně kurzu je potřebné vybavení, výukové materiály, vstupné a 2x UBYTOVÁNÍ na potápěčské základně

  Registrovat si kurz

 • není vypsán žádný termín