Kurz Chorvatsko

Za zvýhodněnou cenu dva kurzy, které z vás udělají pokročilého freedivera! Navíc v moři, kde teplo a dostatečná viditelnost výrazně přispějí k pohodě a relaxaci. Kurz se koná v Rabacu na Istrii na potápěčské základně Lamkra. K dispozici je veškeré zázemí, včetně vybavení, které budete pro kurz potřebovat. Po skončení kurzu pro vás nebude problém zadržet dech na 3 minuty a potápět se bezpečně a komfortně do 26-30 metrů. Na kurzu budeme probírat i teorii, ale většina kurzu je praktická a zaměřena na výuku a procvičování freediverských technik na otevřené vodě.

12036631_10153208263461693_8760980249970957542_n  12072604_10153208264056693_5900588774486497949_n12038185_10153208263126693_8876159287810141798_n

Ubytování je zajištěno v domcích v blízkém autokempu Oliva. V každém domku jsou 2 dvoulůžkové pokoje (jeden s manželskou postelí), obývací kout, kuchyně, sprchový kout, WC, terasa a parkoviště. Vybrat si můžete buď pobyt s polopenzí nebo vlastní stravování. V galerii najdete fotky z loňského ročníku.

Kurz obsahuje:

 • 5 teoretických lekcí s videoukázkami
 • 8 dýchacích a protahovacích lekcí na suchu, kde si procvičíte teoretické znalosti
 • 1 lekce pokročilého tréninku vyrovnávání středního ucha
 • SPECIÁLNÍ LEKCE VYROVNÁVÁNÍ PŘED ODJEZDEM
 • 13 lekcí potápění na otevřené vodě

 

SOBOTA – DEN 1:

OdpoledneÚvod do fyziologie freedivingu. Jednoduše a názorně vám vysvětlíme jak je naše tělo uzpůsobeno zadržovat dech. A že to není žádná magie.

První seznámení s dýchacími technikami. Dýchání bránicí, správný plný výdech a nádech, relaxační dýchací techniky. Instruktor předvede a následně vás individuálně vede krok za krokem. Poprvé si na suchu vyzkoušíte delší zádrž dechu.

NEDĚLE – DEN 2:

Dopoledne: Procvičení dechových a relaxačních technik. Vyzkoušíte si jak se tělo chová při delší zádrži dechu a s instruktorem proberete svoje pocity a jak s nimi nakládat.

Jak správně dýchat před ponorem. Naučíte se relaxační techniky, které vám během ponoru pomohou prodloučit čas pod vodou. Jak správně ukončit ponor a jak dýchat po vynoření. Instruktor vám vysvětlí jak dodržovat bezpečnost a předvede jak se chovat při nestandardních situacích. Na závěr si každý vyzkouší safety techniky přímo ve vodě.

Odpoledne: Vyrovnávání tlaku v uších a dutinách je zásadní dovednost pro freediving. Dozvíte se nejen proč, ale hlavně spolu s instruktorem projdete všechny fáze vyrovnávání a naučíte se základní cviky, které vám umožní potápět relaxovaně a bez stresu. Následně přetavíte teorii v praxi při prvním potápění v moři.

PONDĚLÍ – DEN 3:

Dopoledne: Postupnými kroky si na otevřené vodě procvičíte to co jste si vyzkoušeli včera. Při každém ponoru vás doprovází instruktor a po vynoření vám dává zpětnou vazbu a koriguje váš výkon. Individuální přístup je samozřejmostí. Dopolední blok je zaměřen hlavně na vycvičení základních dovedností, které vám umožní cítit se ve vodě komfortně.

Odpoledne: Bezpečnost především. Jak poznám nebezpečí, jak se mu vyhnu. Potápění v týmu, budy systém. Základní záchrané techniky.

ÚTERÝ – DEN 4:

DOPOLEDNE: Plíce jako základní orgán freedivera. Jak zlepšit jejich fungování a proč. Rozebereme jednotlivé části potápěčského reflexu savců a jejich vlivu na ponor. Teoreticky probereme nejdůležitější tréninkové metody. Pak prakticky vyzkoušíme pokročilé techniky strečinku bránice a hrudníku. Pod dohledem instruktora si vyzkoušíte tréninkové metody, které jste se dozvěděli v teorii.

ODPOLEDNE: Relaxační příprava na pokus o maximální zádrž. Pod dohledem instruktora si sami nachystáte plán, jak se připravit na maximální výkon v zádrži dechu – STA. A taky ho provedete :-) Nově se naučíte jak správně koučovat toho kdo se chystá na výkon a jak ho během pokusu udržet maximálně relaxovaného.

STŘEDA – DEN 5:

Dopoledne: Dynamika pod vodou. Vyzkoušíte různé typy ploutví, včetně monoploutve. Jak se správně pohybovat, jak trénovat, jak se pod vodou vyvážit, abyste na jeden nádech doplavali co nejdále. A samozřejmě bezpečnost. Důležitou částí tohoto bloku je procvičování zanoření, dokud si studenti tuto činnost nezautomatizují.

Odpoledne: Vyrovnávání. Probereme do detailů nejdůležitější část freedivingu – jak vyrovnat uši, když se potápíme. Pomocí výukových panelů a videií se podíváme detailně na to co se děje se vzduchem v našich dutinách a uších. A jak dostat vzduch tam kam potřebujeme. Teorie je sice základ, ale bez toho abyste cítili co vaše tělo během vyrovnávání dělá je to málo. Proto budeme na suchu cvičit pomocí jednoduchých i složitějších technik jak vyrovnat uši. Hlavně trpělivě a individuálně.

ČTVRTEK – DEN 6:

Dopoledne: Naučíte se jak připravit bójku a lano. Jak správně vybrat místo pro potápění a jak se vzájemně koučovat. Dopolední část zakončíte ponory při kterých pospojujete vše cojste se zatím naučili do jednoho celku. S důrazem na vyrovnávání tlaku.

Odpoledne: Opakování a procvičování vyrovnávací techniky Frenzel. A zažijete to nejlepší z freedivingu – volný pád -freefal. Po dnešním dnu byste měli vyrovnávat automaticky, relaxovaně a komfortně.

PÁTEK – DEN 7:

Dopoledne: Příprava na váš maximální ponor a další úkoly potřebné pro úspěšné splnění kurzu – předvedení záchraných a safety techniky, vzájemný koučink, budy systém a další.

Odpoledne: šnorchlování, promítání a testy.

SOBOTA – DEN 8:

Dopoledne: Rozlučkové potápění a šnorchlování. Případně doladění vašich individuálních přání.

 

 • Cena kurzu

  6.600,-

  • Délka kurzu: 8 dní / 7 nocí
  • V ceně kurzu je potřebné vybavení, výukové materiály, služby potápěčské základny
  • V ceně není ubytování, strava a doprava
  • Cena ubytování: 4 osoby na domek – 141 Euro
  • Cena ubytování s polopenzí na vyžádání
  • Kurz je možné objednat i bez ubytování, nepotápěčský doprovod vítán
  • Máte zájem o jiný typ/lvl kurzu v Chorvatsku? Napište!

  Registrovat si kurz

 • 17.09. – 24.09. 2016 – KURZ ZRUŠEN